Tajemný hrad v Karpatech. Strašidelná verneovka s Rudolfem Hrušínským a dalšími skvělými herci

20. květen 2023

V tajuplné krajině Transylvánských Alp se odehrává vzrušující dobrodružství temného barona Gortze a jeho společníka, geniálního vynálezce Orfanika. V legendárním příběhu Julese Verna uslyšíte Františka Němce, Rudolfa Hrušínského, Jana Přeučila a další.

Na motivy románu Julesa Verna pro rozhlas napsal Zdeněk Kovář.
Účinkují: Vladimír Ráž, František Němec, František Husák, František Filipovský, Oldřich Vlach, Josef Mixa, Martin Stropnický, Vlastimil Bedrna, Svatopluk Skládal, Bořík Procházka, Rudolf Hrušínský st., Jan Přeučil, Klára Kubíková, Miroslav Krejča, Artur Šviha, Tomáš Jančařík, Josef Synovec, Stanislav Krobot, Dana Jelínková a Viktor Brehovszký
Dramaturgie: Ivan Hubač
Překlad: Václav Netušil
Hudba: Ladislav Tůma
Režie: Ivan Holeček
Natočeno: 1986

KUPUJTE NA RADIOTÉKA.CZ

Další hry a četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.