Svět nejen českého filmu očima Pavla Taussiga

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Natáčení pořadu si filmový historik Pavel Taussig užíval

Filmový historik Pavel Taussig je známý televizním divákům z dokumentů o českých hereckých osobnostech a z odborných komentářů v bonusových přílohách mnoha DVD s českými filmy.

S jeho jménem se setkáváme v různých společenských, televizních a filmových časopisech a na titulcích televizních cyklů Úsměvy českého filmu, Komik století anebo současného Komici na jedničku. Je autorem námětu k oskarovému filmu Kolja, spolutvůrcem mnohaletého cyklu Filmový smích v Rychnově nad Kněžnou a na svém kontě má také řadu publikací a knih, jako například České filmové nebe, O věrném filmování Antonie Nedošínské a Theodora Pištěka anebo Český biják.

V zábavném Nostalgickém muzeu na rozhlasových vlnách se však představí Pavel Taussig v docela jiném světle: Jakým byl v dětství filmovým divákem? Dával někdy přednost sportu před světem filmu? Jakým je fotbalovým fanouškem? Jak se z něj stal filmový herec, který v českých filmech vytvořil už nejednu epizodní roli? Kdo byli jeho oblíbenými filmovými hrdiny a které sény z českých veseloher a komedií má nejradši?

Spustit audio