Sváteční vysílání magazínu "Je jaká je"

5. červenec 2012

Čtvrteční vysílání nabídne nejednu informaci související s příchodem věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Až do 10:30 hodiny ale budeme hostit Milenu Blažkovou.

Milena Blažková je publicistka, která věnuje maximum své energie památkám UNESCO. Pozveme posluchače na výstavu „Poznej světové dědictví UNESCO“, která je od července otevřena na zámku v Mníšku pod Brdy a po celé prázdniny na hradě Křivoklát.
Nezapomeňte na prázdninovou četbu, kterou vysíláme od 9:30 hodiny. Pokračovat tak budeme v listování knihou Slávky Kopecké: Fenomén Bohdalka.
Sváteční mši vysíláme v čase od 10:30 do 12:00. Vydáme se na Národní pouť na Velehradě. Slouží kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský.

Logo UNESCO

Pozn. internetové redakce: Audiozáznam této četby najdete, do hodiny po odvysílání, na našem webu. Pozor! Pouze ve streamu a pouze po dobu jednoho týdne!


Své dotazy, názory a připomínky můžete psát rovněž na e-mail jejakaje@rozhlas.cz.

autor: Eva Kličková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová