Studu se všichni brání, ale je to něco, co spolu musíte vytvářet, radí sexuální koučka

19. únor 2021

„Obava, že když se začneme zbavovat studu, tak všichni budou zhýralí a sexuální zvrhlíci, je zbytečná,“ ujišťuje Julie Gaia Poupětová v Blízkých setkáních.

„Můžeme stud odstraňovat cíleně v určitých oblastech, tam kde to pomůže. A tam, kde bychom se měli stydět třeba za to, že lžeme nebo krademe, tak tam ho klidně nechme,“ vybízí koučka.

Jak to doma rozhýbat

„První, čím v seminářích začínáme, je tzv. trapnocvičení.“ V čem spočívá tato metoda? „Dejte si 15 minut a zkuste se dohodnout, co budete dělat. Nemusí to být sexuální aktivita. Může to být povídání či svádění. Domluvte se, jaká témata by mohla být pro toho druhého zajímavá,“ popisuje metody výcviku.

„Ačkoli je náplň pokaždé jiná, tak cílem cvičení je cítit se trapně. Všichni se studu vyhýbáme. Ale nejsme v tom sami, je s námi partner a to neskutečně posiluje společnou intimitu. Je to něco, co je ve vztahu důležité vytvářet,“ radí Julie Gaia Poupětová.

Jaké byly její začátky? Co všechno obnáší její profese? Musí mít koučka všechno vyzkoušené? Cítila se ona sama trapně? Uvedl ji někdy klient do rozpaků?   

autoři: Tereza Kostková , eh

Související