Studu se všichni brání, ale je to něco, co spolu musíte vytvářet, radí sexuální koučka

19. únor 2021

„Obava, že když se začneme zbavovat studu, tak všichni budou zhýralí a sexuální zvrhlíci, je zbytečná,“ ujišťuje Julie Gaia Poupětová v Blízkých setkáních.

„Můžeme stud odstraňovat cíleně v určitých oblastech, tam kde to pomůže. A tam, kde bychom se měli stydět třeba za to, že lžeme nebo krademe, tak tam ho klidně nechme,“ vybízí koučka.

Jak to doma rozhýbat

„První, čím v seminářích začínáme, je tzv. trapnocvičení.“ V čem spočívá tato metoda? „Dejte si 15 minut a zkuste se dohodnout, co budete dělat. Nemusí to být sexuální aktivita. Může to být povídání či svádění. Domluvte se, jaká témata by mohla být pro toho druhého zajímavá,“ popisuje metody výcviku.

„Ačkoli je náplň pokaždé jiná, tak cílem cvičení je cítit se trapně. Všichni se studu vyhýbáme. Ale nejsme v tom sami, je s námi partner a to neskutečně posiluje společnou intimitu. Je to něco, co je ve vztahu důležité vytvářet,“ radí Julie Gaia Poupětová.

Jaké byly její začátky? Co všechno obnáší její profese? Musí mít koučka všechno vyzkoušené? Cítila se ona sama trapně? Uvedl ji někdy klient do rozpaků?   

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.