Stříbrný vítr a Yvetta Simonová - 13.2.

13. únor 2010

Je to zvláštní pocit, když se vám na druhém konci telefonu ozve legenda české populární hudby Yvetta Simonová. A to se pak snažíte vykoktat ze sebe, kdože to jste a proč voláte a že jde o pořad Stříbrný vítr a pak se ozvou tóny a paní Yvetta jen jakoby nic řekne, že natočila píseň Stříbrný vítr, a vám zavane větřík vlastní geniality ...

... A pak už se jenom těšíte na setkání a máte štěstí, že ve studiu sedí skutečný mistr zvuku, a ten vítá paní Yvettu vzpomínkou na nesčetná společná natáčení a kolega zablýská digitálním fotoaparátem. Najednou se cítíte jako doma a povídáte si s kýmsi důvěrně známým. A dozvíte se mnohé věci, například že Jan Werich vymyslel příjmení Simonová, že životní partneři Yvetty Simonové měli potíž s tak častým vystupováním a taky jaká studnice všelijakých žertů byl Milan Chladil a tak dále a tak dále. A hodina ve studiu je pryč, a kdyby byla třikrát tak dlouhá - nestačilo by to. To posluchače potěší, říkáte si.
Vysíláme od 16:05.

Soutěžní otázka s datem 13.2.2010:
Jestlipak víte, kdo vymyslel umělecké jméno Simonová? Napovíme, že šlo o herce, komika, spisovatele, divadelního ředitele. V "těžkých dobách" nám radil "TO CHCE KLID".
Napište nám na e-mail: stribrnyvitr@rozhlas.cz a můžete vyhrát CD s písněmi Yvetty Simonové a také jejím podpisem ...

Iveta Simonová a Jaromír Ostrý
autor: Jaromír Ostrý
Spustit audio