Středečním hostem Dvojky byl Ivo Jahelka

10. říjen 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Našim hostem byl zpěvák a advokát Ivo Jahelka

Hostem dopoledního magazínu s Martinou Kociánovou byl od 11:03 Ivo Jahelka, právník, písničkář, básník, ale také učitel národa.

Ve svém televizním cyklu "Neznalost neomlouvá" se nás totiž všechny pokoušel alespoň trochu vzdělat v oboru práva. Muž s obrovským darem slova, který se nás už 30 let snaží přesvědčit, že ani soudním síním se humor nevyhýbá.

Ivo Jahelka (* 18. července 1954, Dačice)
Narodil jsem se v Dačicích a od roku 1978 žiji v Jindřichově Hradci. Vystudoval jsem právnickou fakultu UK v Praze a získal i titul JUDr. Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul "zpívající právník". Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka "Zelené peří", odtud byl už jenom krok na Porty a dále do divadel a všemožných kulturních stánků.
Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v této činnosti i v současné době. Přitom jsem se v roce 1978 dal na dráhu advokáta a tento stav nadále trvá. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že - jak pravil jeden recidivista – ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ JDOUCÍCH.
Zdroj: webové stránka Iva Jahelky

Smiřický hrnec 2008 - IVO JAHELKA
Spustit audio