Spondeo ac policeor – vše v zájmu pacienta (repríza)

24. červenec 2011

Vystudovali, zapřísáhli se Hyppokratovou přísahou, nastoupili do práce, ale pak se poděkovali a odešli. Jakoby těm tisícovkám lékařů, zaměstnanců nemocnic, už na osudu českého zdravotnictví nezáleželo. Přesto mnozí z nich tvrdí, že chtějí být naopak zachránci hroutícího se systému. Příkladem je Jan Vorel, zástupce Lékařského odborového klubu v Jihočeském kraji. Sám tvrdí, že je spokojen s výší své mzdy, a přece se rozhodl bojovat se zlořády českého zdravotnictví, riskovat svou práci, kariéru schopného chirurga i dobrou pověst ve městě, kde působí též jako zastupitel.

Jací lidé jsou s poděkováním odcházející lékaři? Jaké jsou skutečné majetkové poměry doktorů, zaměstnanců nemocnic? A hlavně jak se tito lidé vypořádávají s etickým a morálním dopadem svého protestu? Těmto otázkám se věnuje pořad Ivana Studeného Spondeo ac policeor – vše v zájmu pacienta, který vám připomene napjatou atmosféru jarních měsíců.

Dramaturgie Lenka Svobodová, režie Yvona Žertová.

autor: Ivan Studený
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.