Spisovatelka Petra Dvořáková: Život není spravedlivý, ale přesto může být krásný
Život není spravedlivý, ale přesto může být krásný, říká spisovatelka Petra Dvořáková. Opravdu ji víc než psaní baví BÝT v příběhu, který tvoří? Dá se při troše snahy dohnat puberta? Kdo byl nejdůležitějším mužem, kterého kdy Petra potkala? A jak často se zamýšlí nad svým životem, prostoupeným řadou dramat a bolesti?
Související
-
Člověk píše dětské knihy jinou částí mozku, říká Petra Dvořáková
Za knihu Proměněné sny získala Magnesii Literu. Oceňovaná je i její kniha pro děti Julie mezi slovy o rozpadu rodiny nebo kniha Já jsem hlad o osobní zkušenosti s anorexií.
-
Spisovatelka Marta Kučíková: Nejsem ten typ, který si nalije sklenku vína, dá nohy na stůl a píše
Necítí se být spisovatelkou, přesto pokřtila už šestou knihu. „Název Italské mentolky vymyslel můj muž, který moje knížky moc nečte,“ směje se autorka, která žije v Itálii.
-
Příběh Severky byl tak silný, že jsem ho chtěla zpracovat, vysvětluje spisovatelka Nina Špitálníková
Je známou koreanistkou a spisovatelkou. „Necítím se koreanistka, protože jsou mnohem lepší než já, a ani jako spisovatelka. Literátem se musíš stát, musíš se vypsat,“ říká.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.