Spící knihovna nedaleko Prahy se probouzí k životu. Představí ji Zuzana Brychtová Horecká a Barbora Černohorská, realizátorky projektu Obývák vesnice

11. únor 2022

Komunitní knihovnu Obývák vesnice najdete ve Statenicích. Jak se probouzí k životu spící knihovna v obci blízko Prahy? Co všechno lidé v knihovně najdou?

Obešel by se Obývák vesnice bez dobrovolníků? Co pro Zuzanu a Barboru znamená ocenění Knihovna roku 2021, které jim udělilo ministerstvo kultury? Bojí se Barbora, že se Statenice možná někdy v budoucnu stanou součástí Prahy? Co očekávají od své studijní cesty po dánských a finských knihovnách?

autor: Zbigniew Czendlik
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.