Snažím se nemyslet na věk a dělám, že se mě to netýká, vtipkuje Daniela Kolářová v Toboganu

25. září 2021

Herečka Daniela Kolářová oslavila v Toboganu 75. narozeniny. Popřát ji přišly režisérka Lída Engelová a také režisérka, scenáristka a dcera Zdeňka Štěpánka v jedné osobě Kristýna Taberyová. Do Toboganu přišla i herečka Ilona Svobodová. Známé hity z muzikálu Noc na Karlštejně zazpívali Sabina Rojková a Tomáš Smička. Na dálku herečce popřáli i herečtí partneři a kolegové Jaromír Hanzlík a Zdeněk Svěrák. Moderuje Aleš Cibulka. 

„Často chodím do lesa. Tam od sebe odháním to narozeninové číslo a dělám, že se mě to netýká,“ vtipkuje herečka Daniela Kolářová v přímém přenosu Toboganu a přijímá od Aleše Cibulky velkou oranžovou narozeninovou květinu. 

Pořád se ke mně něco vrací

„Mám se dobře, zazimovávám zahrádku a těší mě to,“ přiznává. „Když se hrabu v hlíně, tak vzpomínám na hezké lidské vztahy nebo na útržky dialogů. Pořád se něco ke mně vrací,“ popisuje herečka chvíle u zahradničení. 

Hoja hoj z Noci na Karlštejně

Nemohlo se nevzpomínat na roli Alenky v muzikálu Noc na Karlštejně. A na pódiu se dvě Alenky dokonce setkaly. Pro Danielu Kolářovou je to narozeninové překvapení. Zpěvačka Sabina Rojková a Daniela Kolářová a s nimi i Pešek Tomáš Smička. A Daniela si po letech tenhle svůj slavný hit i zazpívala!

Režisérka Lída Engelová vzpomíná na časy, kdy spolu s Danielou Kolářovou nejen studovaly, ale i bydlely na Malé Straně. „Z Malé Strany nám zbyla v dobrém slova smyslu vesnická usedlost,“ říká dojatě režisérka.

Soutěžní otázka Toboganu

Když byste se chtěli jít podívat na Danielu Kolářovou do Violy, na co půjdete? Jak se jmenuje inscenace? Odpovědi zasílejte na tobogan@rozhlas.cz

Jak se seznámily Daniela Kolářová a Kristýna Taberyová? V které restauraci se potkávali s kolegy na Malé Straně? Při kterém představení se potkávají Daniela KOlářová a Ilona Svobodová? Proč nesklízí Daniela Kolářová listí na zahradě? 

autoři: Aleš Cibulka , mka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.