Školka třetího věku (repríza)

8. srpen 2009

Jak vyřešit péči o seniora s lehkou až střední formou demence? Jak skloubit péči o něj s vlastní prací, jak ho stimulovat, jak zpomalit vývoj demence, jak zajistit, aby byl co nejdéle alespoň částečně soběstačný? Takové otázky za člověka asi nikdo nevyřeší. A taky na to jeden člověk většinou nestačí. Je ale dobré vědět, že existují sdružení, které nabízejí opravdu kvalitní a láskyplnou pomoc.

V pravidelném cyklu pořadů Dobrá vůle se vydáme s Radkou Lokajovou do denního stacionáře pro seniory v Brně. Dokument o strastech, radostech a smyslu stáří byl natočen s klienty a terapeuty denního stacionáře, který jako službu poskytuje sdružení Naděje.

0:00
/
0:00
autor: Radka Lokajová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.