Škola chůze a nová aplikace pro amputáře. Svůj příběh vypráví cyklista Jiří Ježek i fyzioterapeutka
Novinky v rehabilitaci pro ty, kteří přišli o svoji končetinu nebo její část. Svůj příběh přijdou vyprávět dva muži. Jednomu nemoc vzala dolní končetinu vysoko nad stehnem a Jiřímu Ježkovi, nejúspěšnějšímu českému cyklistovi paralympijské historie, část dolní končetiny v jedenácti letech. Pozvání přijala Hana Kohoutová, fyzioterapeutka a lektorka Školy chůze a Rehabilitační kliniky Malvazinky v Praze, spoluzakladatelka občanského sdružení No foot, No stress, No.
Související
-
Host: cyklista a paralympionik Jiří Ježek
Sobotní setkání se zajímavými lidmi. Moderuje Ivana Bendová.
-
Brečel jsem, když mi řekli o amputaci. Ale jsem naživu, usmívá se bloger Jiří Pacholek Švihálek
„Jeli jsme v létě 2019 s manželkou na motorce a srazilo nás protijedoucí auto. Změnilo nám to život,“ vzpomínal Jiří Švihálek, kterému lékaři amputovali nohu nad kolenem.
-
„Bolesti trvaly roky. Odmítl jsem morfin a rozhodl se pro amputaci.“ Příběh handicapovaného atleta
Atlet a mistra kávy Jaroslav Petrouš prodělal dva těžké úrazy. Se životem se popral a zvítězil. Z čeho čerpá energii a sílu?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.