Šípková Růženka. Romantické a křehké vyprávění v podání Elišky Balzerové, Jiřího Plachého nebo Otakara Brouska ml.

26. listopad 2023

Díky bohatému a čistému jazyku Františka Pavlíčka přináší klasická pohádka ve své rozhlasové podobě mnohem víc: ojedinělou poetiku, která ani časem neztrácí na své působivosti a patří k základům kulturního vzdělání každého z nás. Pohádku uvádíme ke 100. výročí narození autora Františka Pavlíčka.

Účinkují: Marcela Rojíčková, Jiří Plachý, Eliška Balzerová, Otakar Brousek ml., Jiří Holý, Jan Maršálek, Anna Lasotová, Marie Marešová, Věra Kubánková, Jana Vasmutová-Kličková a František Němec
Napsal: František Pavlíček
Dramaturgie: Eva Košlerová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: 1994

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.