Ať si města otevřou řeznictví a kožešnictví! Pro Polední sirény je problém nutrií vyřešen
„Nutrie se nám líbí a krmíme je,“ vysvětluje Sandra Pogodová problém s jejich přemnožením. „Brzděte trošku,“ radí všem, kteří je krmí v domnění, že se jedná o nutrie a přitom jsou to mláďata potkanů. „Pokud si ovšem nechcete založit kožešinovou firmu a vyrábět čepice.“ Linda Finková se přidává a nabízí jiné řešení: „Můj strýc byl řezník, to je tak dobré maso!" „Ať města otevřou řeznictví a kožešnictví!“ uzavírá téma nutrií Sanda Pogodová v Poledních sirénách.
Související
-
Vegetariánství může skončit i kvůli opečenému buřtu. Co si myslí o špekáčku Polední sirény?
„Byla jsem rok vegetariánka,“ svěřuje se Jitka Asterová v Poledních sirénách. „Skončilo to tak, že jsem byla na večírku a dala jsem si špekáček. Nic lepšího neexistuje.“
-
Vzadu sjezdovka a nahoře chroští. Aneb jak to vypadá, když má chlap účes „na Jágra“
Bude Jitka Asterová chodit s Jaromírem Jágrem? „Vzadu na hlavě sjezdovka a nahoře chroští?“ ptá se Sandra Pogodová a přidává zážitek z kadeřnictví, kde ji tak ostříhali.
-
Proč měla Sandra Pogodová v Toboganu papírovou tašku na hlavě? Podívejte se na video
Poslechněte si sobotní Tobogan a podívejte se na video s hosty. Moderuje Aleš Cibulka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.