Sestup do pekel aneb Osudová volba Oněginovy Taťány

Peter Sokolov: Marija Nikolajevna Volkonská se synem (1826)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Peter Sokolov: Marija Nikolajevna Volkonská se synem (1826)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Výtečná klavíristka, mluvící několika světovými jazyky a taky kněžna a důvěrná přítelkyně Alexandra Sergejeviče Puškina, předobraz Taťány. Poslouchejte do 16. září 2019.

Nepřehlédnutelná žena havraních vlasů, výrazných tmavých očí a podmanivého hlasu. Zdánlivě křehká bytost se srdcem bijícím pro poezii a hudbu. Výtečná klavíristka, mluvící několika světovými jazyky. Kněžna a důvěrná přítelkyně Alexandra Sergejeviče Puškina. To byla Oněginova Taťána. Tedy - předobraz Oněginovy Taťány. Bylo jí teprve dvacet let, když se její život proměnil v hotové peklo. To když se rozhodla dobrovolně odejít za svým odsouzeným do tábora nucených prací na Sibiři. Aby tu v následujících letech prokázala tolik odvahy a vnitřní síly, že vstoupila do historie.  Její jméno Marija Nikolajevna Volkonská.

V pořadu se citují verše A. S. Puškina Evžen Oněgin, z knihy Modří husaři autorů E. Frynty, Ervíny Moisejenkové a Vladimíra Svatoše a z deníku Marie Volkonské.

Autor: Stanislav Motl
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Režie: Vlado Príkazský
Spolupráce: Jitka Borkovcová, Tomáš Gsöllhofer a Libor Vacek

Ilustrace k Puškinově Evženu Oněginovi

Spustit audio

Související