Šárka Kosková: O pyšné Karuši

4. listopad 2018

Rozmařilost bývá v pohádkách vždycky potrestána. A že není radno zahrávat si s mužskou trpělivostí a tahat ženichy za nos, to ví snad každá holka na vdávání. Jenom Karuše ne. Poslouchejte do neděle 11. listopadu 2018.

Karuše, krásná dcera hospodského, je obletovaná všemi muži z vesnice. Ale ona nechce nikoho jiného, jenom samotného krále! Aby odradila dotěrné ženichy, nepěkně napálí ševce, koláře i sedláře.

Když se kvůli Karuši mládenci sejdou v noci na hřbitově u márnice a málem se pozabíjí, domluví se, že si takové jednání nenechají líbit a Karuši se pomstí. Jakou lest na ni vymyslí? Bude Karuši mrzet, že si se ženichy tak zahrávala? Dostane nakonec za muže skutečně krále? A jak na celé venkovské patálii vydělá krejčí?

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Magdaléna Borová, Miroslav Táborský, Jaroslav Plesl, Hynek Čermák, Marek Němec, Matouš Ruml, Jiří Schwarz, Růžena Merunková, Zdeněk Hess, Miloš Hlavica, Libuše Šplíchalová, Petr Šplíchal, Jiří Litoš, Jana Knappová, Eva Přibylová, Kateřina Tučková, Zdeněk Sadovský, Václav Balák.
Hudba:
Tomáš Pergl
Režie:
Lukáš Hlavica
Dramaturgie:
Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2014

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio