Šárka Kosková: Kouzelná známka

12. květen 2019

Humorné dobrodružství se vzácnými poštovními známkami a vzácnými lidmi z království Nová Filatelie. Poslouchejte do neděle 19. května 2019. 

Zájem krále Nové Filatelie je zaměřený jen na sbírání poštovních známek. Panovnické povinnosti řeší ti, kteří moc dobře vědí, jak je využít ve svůj prospěch. V království proto například vlaky jezdí pozpátku a navíc jen tehdy, když je dobré počasí. Takový šlendrián ale rozhodně nehodlá tolerovat prateta Klotylda.

Krále Františka LXXII. alias Fildu I. nechce opustit, dokud se neožení. Ale ten si umíní, že si vezme jen tu, která mu přinese Modrého Mauricia. Protože málokterá ví, co to vlastně je, Filda I. možná zůstane navždy sám a království v ruinách. To by tu ale nesměl být kouzelný skřítek pomáhací a krásná dívka Žofka.

Účinkují: Taťjana Medvecká, Jaroslav Plesl, Andrea Elsnerová, Jiří Knot, Otakar Brousek ml., Jaromír Meduna, Klára Sedláčková-Oltová, Lucie Polišenská, Stanislav Zindulka, Miroslav Táborský, Lubor Šplíchal, Naděžda Fořtová, Kamila Janovičová, Tereza Terberová, Kamila Trnková, Jana Kotrbatá, Beáta Kaňoková.
Autorka předlohy: Jana Kašová
Hudba: Matěj Kroupa
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Lukáš Hlavica
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Premiéra: 24.12.2015. 

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio