S Petrem Mukem nás pojilo vzácné přátelství, pečetěné oboustranným zájmem o historii

29. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Muk

Tentokrát se nejpopulárnější český zpěvák všech dob Karel Gott ohlížel za spoluprací s Ivetou Bartošovou, která se kromě sólových nahrávek představila i v duetech. Kromě Karla Gotta zazpívala s Petrem Kolářem a Petrem Mukem. A právě Petru Mukovi patřila druhá část Gottovy rozhlasové diskotéky. 

Oba totiž pojilo vzácné přátelství, pečetěné oboustranným zájmem o historii. Tragicky zesnulého Petra Muka jsme si poslechli v osobité verzi někdejšího hitu Karla Gotta ze 60. let Pošli to dál, ale také v původně sólové skladbě Tančíš sama, která však zazněla jako duet Petra Muka s Karlem Černochem.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...