Rudolf Těsnohlídek: Dobrodružství lišky Bystroušky (2/2)

6. červenec 2016
Herečka Lucie Pernetová při natáčení minutové hry Štěstí

Dokončení oceněné pohádky s Lucií Pernetovou a Václavem Vydrou. Poslouchejte do středy 13. července 2016.

Příběh mazané lištičky, která vyrostla v hájovně, a poté se vrátila zpět do rodného lesa. Po těžkém životě mezi lidmi, dnech pokoření a osamění se lištičce nakonec podaří uprchnout do lesa, kde nalézá nový domov. Čeká ji doba volnosti, odvety a nakonec i doba štěstí.

Liška Bystrouška v lese prožívá řadu příhod - smutných i veselých, ale tím největším dobrodružstvím je láska a touha po rodině. A tak to, co svět světem stojí, chodí i mezi lidmi, což v příběhu dosvědčí svérázný pan revírník, kterého si zahrál Václav Vydra. Pohádka byla oceněná na Mezinárodním festivalu Prix Bohemia Radio 2011.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Lucie Pernetová, Václav Vydra, Taťjana Medvecká, Jiří Köhler, Stanislav Zindulka, Radek Holub, Jiří Maršál, Marek Eben, Jiří Lábus, Jaroslav Vlach, Jitka Smutná, Jana Drbohlavová, Tomáš Racek, Denisa Nová, Anna Suchánková, Nikola Bartošová, DanaReichová, Valerie Rosa Hetzendorfová, Justýna Anna Šmuclerová, Josef Tuček, Vladimír Fišer, Antonín Tuček, Dorota Tučková, Michal Zelenka, Ota Jirák.
Pro rozhlas napsala: Anna Jurásková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Hudba: Vlasta Redl
Zvukové efekty: Josef Plachý
Zvuk: Radek Veselý
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2010.

Spustit audio
autor: ČRo Dvojka