Rozhovor s prezidentem Václavem Klausem

15. listopad 2004

Na křeslo pořadu Hostz do domu Českého rozhlasu 2 - Praha usedl v pondělí 15. listopadu velmi vzácný host - prezident republiky Václav Klaus. Hostitelkou byla kolegyně Stanislava Dufková. Pokud jste jej nestihli poslouchat v živém vysílání - přinášíme vám je na našich internetových stránkách:

Rozhovor jsme rozdělili (bez redakčního krácení) na 5 částí. V první prezident V. Klaus hovořil o svém názoru na ulynulých 15 let.

Logo

Jaké období bylo v posledních 15-ti letech pro Václava Klause těžké? To byla otázka na kterou prezident odpovídal v druhé části našeho rozhovoru.

Co by Václav Klaus, jako prezident, rád změnil, ovlivnil se dozvíme v další části rozhovoru se Stanislavou Dufkovou.

Jak prezidentská funkce ovlivnila chuť a časové možnosti publikační činnosti? Na tuto otázku nám Václav Klaus odpověděl ve čtvrté části rozhovoru.

A jak komentoval prezident Václav Klaus právě ukončené senátní volby? To se dozvíme v poslední části rozhovoru pořadu Host do domu Českého rozhlasu 2 - Praha.

autor: lup
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.