Rozhlasová padesátka Jana Rosáka. Jeho 50 let před mikrofonem je zapsáno v České knize rekordů

5. březen 2021

Jan Rosák slaví neuvěřitelných 50 let za mikrofonem Dvojky. Oslavenec ve speciálním vysílání dostal dort s knírem a překvapení v podobě zápisu do české “Guinessovky". Do studia přišli popřát Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková, Regina Květoňová, Aleš Háma, Oldřich Kříž, Petr Jančařík a další hosté. Moderování se ujal rozhlasový kolega a kamarád Jan Čenský.

Jan Rosák jako nejdéle působící moderátor téže rozhlasové stanice je nově zapsán v České knize rekordů. 

Janu Rosákovi přišli popřát vzácní hosté, napište i vy

Do studia přišli pogratulovat Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková a další hosté. Role moderátora se při této slavnostní příležitosti zhostil rozhlasový kolega a kamarád Jan Čenský.

Speciál na Dvojce Rozhlasová padesátka Jana Rosáka

Popřát můžete i vy! Napište Janu Rosákovi osobní přání >>. 

Rozhlasový rekordman

Jan Rosák začal působit v Českém rozhlase (tehdy Československém rozhlase) jako externista v roce 1971.

Čtěte také

Od roku 1972 pak získal trvalou pracovní smlouvu. Začínal jako hlasatel na stanicích Praha, Hvězda, Vltava a v Zahraničním vysílání.

Později kromě jiného moderoval například pořady Dobré jitro, vědecko-populární pořad Meteor nebo pořady Redakce zábavy.

Moderoval také několik koncertů s TOČRem (Tanečním orchestrem Českého rozhlasu) nebo Vánočních koncertů se SOČRem (Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu).

K zajímavostem jeho práce v rozhlase patří i devítileté působení jako vedoucí na letních a zimních rozhlasových táborech.

Jana Rosáka můžete slyšet v pořadech Bijáček nebo Šťastnou cestu 

Srdcovou stanicí Jana Rosáka byla především stanice Praha (celým názvem Český rozhlas 2 Praha), která se později přejmenovala na současný Český rozhlas Dvojka. Jan Rosák vysílá a baví posluchače na této stanici již celých 50 let. Tento úctyhodný výkon, věrnost, vytrvalost, profesionalita a především trvalá posluchačská přízeň z něj dělají rozhlasového rekordmana. V současnosti Jan Rosák připravuje a moderuje pořady Šťastnou cestu a filmový měsíčník Bijáček. 

Jak můžete poslouchat pořady Jana Rosáka

Pořad Šťastná cesta uslyšíte vždy v pátek od 13 do 16 hodin živě na Dvojce nebo v mujRozhlas a ještě měsíc po odvysílání v celodenních záznamech

Pořad Bijáček uslyšíte každý měsíc živě v neděli od 11 hodin na Dvojce a záznamy můžete poslouchat online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas 

Napište přání Janu Rosákovi

Jan Rosák oslaví v pátek 5. března 2021 neuvěřitelných padesát let za mikrofonem Českého rozhlasu. Známému rozhlasákovi přijdou popřát významní hosté, staňte se jedním z nich. Napište oslavenci Janu Rosákovi vzkaz, pozdrav nebo přání.