Rozhlasová padesátka Jana Rosáka. Jeho 50 let před mikrofonem je zapsáno v České knize rekordů

5. březen 2021

Jan Rosák slaví neuvěřitelných 50 let za mikrofonem Dvojky. Oslavenec ve speciálním vysílání dostal dort s knírem a překvapení v podobě zápisu do české “Guinessovky". Do studia přišli popřát Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková, Regina Květoňová, Aleš Háma, Oldřich Kříž, Petr Jančařík a další hosté. Moderování se ujal rozhlasový kolega a kamarád Jan Čenský.

Jan Rosák jako nejdéle působící moderátor téže rozhlasové stanice je nově zapsán v České knize rekordů. 

Janu Rosákovi přišli popřát vzácní hosté, napište i vy

Do studia přišli pogratulovat Karel Šíp, Josef Náhlovský, Adéla Gondíková a další hosté. Role moderátora se při této slavnostní příležitosti zhostil rozhlasový kolega a kamarád Jan Čenský.

Speciál na Dvojce Rozhlasová padesátka Jana Rosáka

Popřát můžete i vy! Napište Janu Rosákovi osobní přání >>. 

Rozhlasový rekordman

Jan Rosák začal působit v Českém rozhlase (tehdy Československém rozhlase) jako externista v roce 1971.

Čtěte také

Od roku 1972 pak získal trvalou pracovní smlouvu. Začínal jako hlasatel na stanicích Praha, Hvězda, Vltava a v Zahraničním vysílání.

Později kromě jiného moderoval například pořady Dobré jitro, vědecko-populární pořad Meteor nebo pořady Redakce zábavy.

Moderoval také několik koncertů s TOČRem (Tanečním orchestrem Českého rozhlasu) nebo Vánočních koncertů se SOČRem (Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu).

K zajímavostem jeho práce v rozhlase patří i devítileté působení jako vedoucí na letních a zimních rozhlasových táborech.

Jana Rosáka můžete slyšet v pořadech Bijáček nebo Šťastnou cestu 

Srdcovou stanicí Jana Rosáka byla především stanice Praha (celým názvem Český rozhlas 2 Praha), která se později přejmenovala na současný Český rozhlas Dvojka. Jan Rosák vysílá a baví posluchače na této stanici již celých 50 let. Tento úctyhodný výkon, věrnost, vytrvalost, profesionalita a především trvalá posluchačská přízeň z něj dělají rozhlasového rekordmana. V současnosti Jan Rosák připravuje a moderuje pořady Šťastnou cestu a filmový měsíčník Bijáček. 

Jak můžete poslouchat pořady Jana Rosáka

Pořad Šťastná cesta uslyšíte vždy v pátek od 13 do 16 hodin živě na Dvojce nebo v mujRozhlas a ještě měsíc po odvysílání v celodenních záznamech

Pořad Bijáček uslyšíte každý měsíc živě v neděli od 11 hodin na Dvojce a záznamy můžete poslouchat online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas 

Napište přání Janu Rosákovi

Jan Rosák oslaví v pátek 5. března 2021 neuvěřitelných padesát let za mikrofonem Českého rozhlasu. Známému rozhlasákovi přijdou popřát významní hosté, staňte se jedním z nich. Napište oslavenci Janu Rosákovi vzkaz, pozdrav nebo přání.  

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?