Rozhlasová akademie třetího věku

12. listopad 2012

Vysíláno do konce ledna 2010.

Se studiem Rozhlasové akademie třetího věku byla spojena řada aktivit, například natáčení ve studiu, nedělní setkávání lektorů a posluchačů, zájezdy ke Dni seniorů a velmi už tradiční týdenní studijně-rehabilitační pobyty posluchačů v Sedmihorkách. Veškeré tyto aktivity byly zaměřeny na plnější a bohatší prožívání života v seniorském věku.

Stopáž:
do 25 minut

Moderují:
Michaela Grimmová
Dagmar Francová a další

Historie:
8. listopadu 1991 v 8:00 hodin byl poprvé v "éteru" slyšet hodinový pořad pro seniorskou generaci pod názvem Stříbrná mozaika. Součástí tohoto pořadu byla i Rozhlasová akademie třetího věku, která se od září 1997 vysílal jako samostatný pořad (do ledna 2010).
Pozn. Starší pořady si ale stále můžete poslechnout v našem audio archivu (iRádiu).

Za dobu existence Rozhlasové akademie třetího věku odezněla v tomto pořadu řada rozmanitých cyklů, například z geriatrické psychiatrie, sociální komunikace, psychologie, etnologie, historie, literatury, meteorologie, psychosomatiky, geografie, botaniky a další.

Posluchači - studenti - vypracovávají písemné práce z každého cyklu, které lektoři vyhodnocují, úspěšní absolventi pak dostanou diplom.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.