Rolling Stones. V šedesátých letech byli společenskou hrozbou, dnes jsou žijící legendou

Dnešním oslavencem je světoznámá hudební skupina existující již bezmála šedesát let. My si ji připomeneme v souvislosti s jedním významným koncertem, který byl mimo jiné vůbec prvním toho druhu u nás. Napsal Petr Váně. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Památné vystoupení Rolling Stones na Strahovském stadionu v srpnu 1990 se stalo pro mnoho lidí symbolickým milníkem v naší historii. To, že v Praze hrají Stouni, znamenalo, že se něco doopravdy změnilo.

I přesto, že byli Rolling Stones už od šedesátých světovými hvězdami, byli v rodné Anglii ještě dlouhá léta považováni za veřejnou hrozbu, pronásledováni policií a vystavováni mediálním útokům. Pověst rebelů a průkopníků ideálů mladé generace šedesátých let je tak ideálně předurčovala pro roli poslů nových časů, které přijeli zvěstovat před jedenatřiceti lety do Prahy.

Další Příběhy z kalendáře představí jednu z nejslavnějších osobností módního světa.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související