Roli v muzikálu Eltona Johna nedostane každý. Kamila Nývltová ano

11. duben 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kamila Nývltová

Úspěšná a talentovaná zpěvačka Kamila Nývltová se stala čtvrtečním (11. dubna) hostem moderátorky Evy Kvasničkové.

Vyrůstala ve Rtyni v Podkrkonoší a širšímu publiku o sobě poprvé dala vědět prostřednictvím televizní soutěže X Factor. Zvítězila v kategorii zpěváků do 25 let, poté účinkovala v hlavních rolích muzikálů jako Kleopatra nebo Angelika. V současnosti můžeme Kamilu Nývltovou spatřit po boku Lucie Bíle ve světovém muzikálu Aida, na podiu Hudebního divadla Karlín.

Osmnáctiletá Kleopatra

Popularita a úspěch nejsou zadarmo. Daň může být vysoká a ne každý dovede vydržet obrovský tlak, kladený na mladé umělce. Stejně tomu prý bylo i u K. Nývltové, která musela opustit rodinu, své přátele a vrhnout se do světa show bussinesu, tak říkajíc po hlavě: „Bylo to opravdu těžké. Prožila jsem si dny, kdy jsem volala domů s pláčem a chtěla se vrátit zpátky, ale musela jsem být silná a bojovat.“ Odhodlání se nakonec vyplatilo, protože svým nadáním dovedla oslovit hudebníka a producenta Michala Davida, který ji obsadil do hlavní role muzikálu Kleopatra.

V obnovené premiéře dokonce střídala protřelou Ilonu Csákovou! „Ze začátku jsem byla zmatená. Problém mi dělalo byť jen přejít jeviště a potřebovala jsem rychle nabrat potřebné zkušenosti. Všichni byli zvědaví, co v té osmnáctileté holce je.“ Je až neuvěřitelné, že se tehdy K. Nývltová dokázala naučit svou roli během jednoho týdne.

Česko zpívá

Kamila Nývltová

Aby soutěžení nebylo málo, rozhodla se K. Nývltová předávat své celoživotní zkušenosti s účastí v pěveckých kláních dál. Se svou matkou vymyslela původní projekt s názvem Podhorský čtyřlístek, který si dovedl získat účastníky i za hranicemi České republiky: „Být patronkou celé události je pro mě radost a přináší mi to jen hezké věci. Chci podporovat mladé talenty a dát jim šanci prosadit se, a třeba i něco v životě dokázat.“ Soutěž se v současnosti změnila do podoby Česko zpívá a mediálním partnerem je i Český rozhlas.

Letos se přihlásilo 345 zpěváků a již tento víkend se otevře podium v Trutnově, ovšem pouze pro 20 vyvolených. Jaká byla kritéria výběru a co můžeme očekávat? „Pro mě osobně je nejdůležitější dobrý zpěv, ale navíc mě musí člověk i něčím zaujmout. Svou roli hraje charisma a vystupování. Jsem přesvědčena o tom, že kvalita soutěžících je srovnatelná s těmi, kteří účinkují v různých televizních variantách.“

Více si poslechněte v přiloženém audio souboru na začátku článku.

autor: Jan Sklenář
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser