„Rodina se schází u pingpongového stolu.“ Karel a Hana Heřmánkovi u Jana Čenského

20. září 2020

Potkali jsme se v dabingu. Přišla krásná holka a já ji nepoznal, protože nebyla nalíčená jako v televizi, prozradil Karel Heřmánek, který přišel do studia se svou ženou Hanou.

„Zeptal jsem se, kdo to je a oni řekli, hlasatelka Vávrová.“ Zajiskřilo to, vzpomíná Hana Heřmánková. „Když nás pozvali do studia, stoupnul si za mě a začal mi žužlat ucho. Pochopila jsem, že ho zajímám.“

Heřmánkovi mají početnou rodinu. Karel má z prvního manželství dvě dcery a spolu mají tři kluky. „Nejmladší František teď půjde studovat vysokou do Londýna. Tak mu sbalím peřinu a upeču buchty,“ směje se Hanka. Když se sejde celá rodina, jídelní stůl nestačí. „Musí ho nahradit pingpongový, ale tu síťku dáváme pryč.“

Tvař se stejně, jako když se hádáme

Představení Blbec k večeři hrají už 23 let, bude mít brzy tisíc repríz. „Když jsme spolu měli neshodu, tak mi Karel říkal, přesně takhle se musíš tvářit na Vaška Vydru.“

Hanka Heřmánková v závěrečném kvízu správně uhodla, že Karlovi udělá radost práce, děti a ona. Oba milují dovolené v Africe. A co se týče pití a jídla vede bílé suché víno a všechno, co Hanka uvaří.

Jak spolupracují s nadačním fondem Slunce pro všechny? Jsou na jevišti pověrčiví? S jakými reakcemi diváků se setkali?

autoři: Jan Čenský , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.