Robert Louis Stevenson: Černý šíp (1/2)

Historický román plný dobrodružství, intrik a rytířských soubojů. Poslouchejte do čtvrtka 12. července 2018.

Dobrodružný příběh plný intrik a soubojů zasazený do druhé poloviny 15. století, kdy v Anglii zuří válka růží, válka dvou mocných rodů – Lancasterů a Yorků, která neblaze zasahuje do životů všech obyvatel.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Účinkují: David Vejražka, Václav Neužil, Jiří Kostka, Jaroslav Heyduk, Jiří Samek, Apolena Veldová, Jan Gross, René Přibil, Jiří Miegl, Daša Neblechová, Eva Wimmerová, Milan Rybák, Jiří Chmelař, Martin Velda, Jan Jánský, Josef Nechutný, Ivan Gübel, Tomáš Šolc, Miroslav Rataj, Ladislav Beneš, Jiří Silovský.
Autor: R. L. Stevenson
Pro rozhlas napsal: Jan Berger
Překlad: Vladimír Henzl
Dramaturgie: Ivan Hubač
Zvuk: Jiří Silovský
Režie: Jan Berger
Natočeno v roce 1983.

Jan Napravovač a jeho veselá družina se chystá pomstít zlo spáchané na lidech: jejich vypálené chalupy, popleněná pole, rozkradený majetek a pobité nevinné. Pro Sira Daniela Brackleyho a jeho lidi, kteří to zlo konali, má Jan Napravovač připravené černé šípy a neváhá je použít.

Mladý rytíř Richard Shelton se – inspirován Napravovačovým jednáním a trpkým poznáním – snaží usvědčit vraha svého otce a zachránit mladou a statečnou dívku Janu, převlečenou za chlapce, kterou násilím unesl z domova podlý Sir Daniel.

Bojovat proti němu připomíná snahu střílet na měsíc. Tak silný a mocný soupeř je Sir Daniel. Jak se Janu Napravovači a Richardu Sheltonovi v tomto boji povede? V prvním dílu budete sledovat útěk Jany, převlečené za mladého pana Jana, které pomáhá rytíř Richard. Podaří se jim dostat se do Hollywoodského panství?

Čtěte také

autor: Robert Louis Stevenson
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser