Říkali mu prorok z Padařova. Osud vizionáře Alfonse Šťastného, který se nikdy nebál jít proti proudu
Ve své době byl nepřehlédnutelný. Sedlák, který vypadal jako starozákonní prorok. Zasáhl do mnoha oblastí lidského vědění a poznání. Vyznal se v medicíně, filozofii. Věnoval se politice i školským reformám. Předpověděl společnou Evropu. A především to byl novinář, který se nebál jít proti proudu. I když věděl, že si tím způsobí problémy. Osud obdivovaného i nenáviděného otce českých agrárníků Alfonse Šťastného odhaluje Stanislav Motl.
Související
-
Příběhy slavných: Antonín Švehla
„Mistr kompromisu“ první republiky. Stál u zrodu státu, třikrát vedl vládu a stačilo málo a byl i druhým československým prezidentem. Jeho jménem se dodnes ohánějí ...
-
Expedice po stopách vzniku naší republiky
Samostatné Československo sice vzniklo v roce 1918, ale až v roce 1920 byla jeho existence definitivně stvrzena, takže 100. narozeniny republiky slavíme vlastně až letos.
-
1109. schůzka: Letmá návštěva českého pantheonu politického
Je jasné, že termín „pantheon“ je v tomto případě nadsazený, neboť to slůvko povstalo ze starořeckých výrazů označujících chrám zasvěceným všem bohům.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.