„Řídí moje žena, ale jsem dobrý navigátor,“ říká režisér Jakub Nvota, manžel Terezy Kostkové

11. září 2019

Jakub Nvota se v divadelním prostředí pohyboval odmala, proto ho herectví a divadelní režie nemohly minout. Co o něm říkají herci a jak se mu žije s Terezou Kostkovou?

Je herecké manželství výhodou? „V jistém smyslu je to výhoda, specifika té práce si nemusíme vysvětlovat,“ přiznává Jakub Nvota v pořadu Blízká setkání.

Moderátorce Stáně Lekešové prozradil, že rád cestuje, ale ještě si nestihl dodělat řidičák. Karavan na dovolené v severní Francii tak řídila Tereza Kostková, která Jakuba i posluchače pozdravila ve vysílání.

„Když jsem se s Jakubem seznámila a zjistila, že nemá řidičák, tak jsem zajásala, protože já jsem vášnivá řidička. Ale je skvělý navigátor,“ chválila si druhá moderátorka Blízkých setkání v telefonátu.

Proč nechce Jakub Nvota vstupovat do konfliktů? Co nového chystá v divadle? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.