Reinhold Messner. Blízkost smrti mu připomíná, že je ještě naživu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Reinhold Messner v roce 1980 po návratu z Himálaje

17. září 1944 se narodil Reinhold Andreas Messner, italský horolozec, který jako první překonal všech 14 osmitisícovek. Napsal Jaroslav Hejnic. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Na své konto si dále připsal prvenství za dobytí Mount Everestu bez kyslíkové bomby. A aby toho nebylo málo, tak tu samou horu zdolal kompletně sólovým výstupem.

Messner pracuje na projetku horských muzeí

Když už nebylo kam lézt, začal se věnovat přechodům polárních oblastí a pouští. O svých dobrodružstvích napsal desítky knih, mnohé z nich byly přeloženy i do češtiny.

Horolezec Reinhold Messner u nově otevřeného horského muzea na vrcholu Kronplatzu v Jižním Tyrolsku

Část svého života zasvětil i práci pro veřejnost. V letech 1999–2004 byl poslancem za italskou stranu zelených. K jeho hlavním tématům patřil ekologický přístup ke krajině, byl aktivním stoupencem Evropské unie. Od roku 2003 pracuje na svém projektu pěti horských muzeí, které umístil do turisticky zajímavých lokalit.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související