Ředitel Lázní Poděbrady věří v medicínu: "Do Lurd bych nejel, to raději na lyže"

16. duben 2014

České lázeňství bylo vždy na špičce. Vyhledával ho i car Petr Veliký, Chopin nebo Goethe. Lázně se od jejich dob změnily, složení minerálních vod ne. Také na ně nedáte dopustit?

„Monitoring minerálních vod je pravidelný a my musíme pořád hodnotit jejich kvalitu,“ prohlašuje Josef Rambousek, ředitel Lázní Poděbrady.

„Naše prameny se nacházejí v hloubce 100 až 150 metrů a to je dost na to, aby jim nehrozila případná kontaminace.“

Čtěte také

Dá se věřit na zázračná uzdravení? „Věřím v medicínu a podpůrný vliv lázní. Do francouzských Lurd bych nejel, to raději na lyže.“


Tvrdý lázeňský chleba

Vystudovaný právník pracoval dvacet let v bankovnictví na manažerských pozicích, z toho několikrát působil i v zahraničí. Teď už ale osmým rokem vede poděbradské lázně.

Je to tvrdá práce, která má s příjemnými prožitky pramálo společného. „Problém je v legislativních změnách, které na nás minulý rok dolehly. Ale snad se to zlepší.“


Jaké jsou nejnovější lázeňské trendy?

Josef Rambousek tvrdí, že lázně musí plnit dvě základní funkce. „Za prvé poskytovat kvalitní rehabilitační péči a pomáhat lidem se zdravotními problémy. Za druhé musí nabídnout relaxaci a odpoutání od všedního dne.“

Josef Rambousek a Martina Kociánová

Co říká na stále širší nabídku procedur, jako jsou například vinné, čokoládové nebo pivní lázně? „Myslím, že je to komerční produkt, který může oslovit určitý segment klientely. Je to příjemné, ale nepřikládám tomu léčebný význam.“

Jaké služby moderní lázně poskytují? Co všechno léčí? Pomáhají lázně i na stres? Poslechněte si v archivu iRadia.

autoři: eh , Martina Kociánová
Spustit audio