Rádio Retro: 100 let Jiřího Hanzelky

Digitální stream Českého rozhlasu. Poslouchejte živě právě teď nebo kdykoli jindy, 24 hodin denně.

Zaposlouchejte se do unikátních nahrávek z archivu Českého rozhlasu, které připomínají výjimečnou osobnost cestovatele Jiřího Hanzelky, který by 24. prosince oslavil 100 let. 

Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund na Mevro (Mezinárodní výstava rozhlasu)

Besedy s Jiřím Hanzelkou ze 60. let a unikátní zvukový dopis z Cejlonu

Připomeňte si výjimečné cestovatelské zážitky Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda v reportáži z Cejlonu z roku 1966.

Další unikátní snímek pochází z doby před Vánocemi 1962. Výprava H+Z se ocitla na Cejlonu. Ve volnější chvíli se Jiří Hanzelka rozhodl namluvit na magnetofon jakýsi zvukový dopis pro přítele a režiséra rozhlasových reportáží Karla Pecha. Aniž to Hanzelka tušil, vznikl unikátní reportážní obraz situace, ve které výprava byla. Ačkoli záznam nebyl určen pro posluchače rozhlasu, Karel Pech se přesto rozhodl sestřih tohoto improvizovaného vyprávění odvysílat. 

Hanzelka, Zikmund a Sláma v Toboganu

Cestovatelské rozhovory z 90. let

Zaposlouchejte se do rozhovorů, které byly v Českém rozhlase natočeny o 30 let později. Jiří Hanzelka byl hostem v Dobrém ránu, sobotním Toboganu i Hostu do domu. Velmi zajímavý je zvukový snímek Já a můj přítel Mirek z roku 2004.                                                                                                                  

Šťastné a veselé Rádio Retro začne vysílat o půlnoci na 7. prosince 2020. Poslouchejte ho na portále mujRozhlas nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas nebo v pozemním digitálním vysílání DAB+.

Následující program

Program Českého rozhlasu