Rada pro tento den - 25. května

25. květen 2011
Rada pro tento den

Víte, jak topit pod grilovacím roštem? Pokud ne, tak vám poradíme v Radě pro tento den.

Jak topit pod grilovacím roštem?
Chutnají vám jídla připravená na grilu? Není divu, pečení prudkým žárem dodává potravinám šmrnc, který se nedá docílit ani v troubě ani na pánvi. Grilované potraviny mají také méně tuku než pokrmy připravované třeba smažením.
Jenže grilování je současně pokládáno za úpravu rizikovou, protože hrozí, že s chutným masem budeme pojídat i látky, které mohou tělu škodit.
Jak tedy správně zacházet s ohněm, který je přímo pod grilovacím roštem?
Tak, aby se maso peklo v žáru, nikoliv v plamenech!
Topeniště si můžeme také připravit tak, abychom mohli v jedné části spalovat dřevo a žhavé uhlíky plechovou lopatkou přesouvat nebo přenášet pod grilované maso.
Pálíme buď připravené dřevěné uhlí, ale můžeme použít i suché, tvrdé dřevo, případně i dřevo běžných jehličnanů. Spalujeme větší štěpiny, protože slabší kmínky nebo dokonce roští se v ohništi rozpadne dříve, než vytvoří rudé oharky.
Tento způsob grilování vyžaduje velkou trpělivost, maso se propéká pomalu a relativně dlouho. Celé kuře například budeme moci servírovat za hodinu až dvě od chvíle, kdy je poprvé umístíme nad žhavé uhlíky. Někdy i déle.
Čas zkrátíme, když si pořídíme jednoduchý měch, kterým budeme dodávat sálajícím oharkům kyslík. Nebo využít některý z kutilských nápadů. K těm spíše úsměvným patří náhrada měchu nafukovacím lehátkem s úzkou hadičkou, kterou lze vzduch rovnoměrně směrovat ke žhnoucím uhlíkům.
Originálním dmychadlem může být i promyšlená konstrukce válce a pístu poháněného ručně roztáčením velkého kola.

Pokud jste si vše nestihli podrobně poznamenat, text najdete na webových stránkách našeho mediálního partnera ireceptar.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.