Račte humor, nebo horor? Tři fejetony Gustava Oplustila jako dárek k jeho 90. narozeninám

2. srpen 2016

„Převládá názor, že pozitivní zprávy nikoho nezajímají,“ píše Gustav Oplustil ve fejetonu Račte humor, nebo horor? o aktuálním stavu zábavy. O neřehtání je i jeho druhý text s názvem Úřední šiml řehtá, ale my ne, kde lakonicky stěžuje, že „po dělnické třídě se ujala vlády kasta úřednická“. I poslední fejeton Něco pro pamětníky se trefuje do nešvaru doby. Skryté reklamy. „Když řeknu, že Mistr Jan Hus byl upálen v Kostnici, bude to pro vás reklama na turistický zájezd?“ ptá se.

Gustav Oplustil byl v roce 2002 uveden do pomyslné Dvorany televizní slávy TýTý. Rozhlasový pořad U Kalicha, který pro Dvojku kdysi připravoval, najdete v Archivu pořadů.

autor: rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová