Pyšná princezna. Klenot československé kinematografie
Pohádka Pyšná princezna měla premiéru 26. září 1952. Přitom její natáčení bylo málem zakázáno. Autoři museli původní scénář hodně pozměnit. Samotné natáčení poznamenal i jeden velký skandál. Jestli chcete vědět, co se stalo, jaký měla mít pohádka původně konec a mnoho dalších zajímavostí ze zákulisí i z osobního života hlavních postav, poslechněte si další díl Příběhů z kalendáře.
Související
-
Barevná Pyšná princezna by byla podvod
Láska k filmu je jako láska k alkoholu. Taky je na celý život. Ale aspoň vás nepřivede na dno. Naopak. Může vás vynést na ředitelské místo Národního filmového archivu.
-
To nejlepší z Toboganu: 70 let od premiéry Pyšné princezny
V repríze talkshow Aleše Cibulky z 22. 9. 2012 uslyšíte Zuzanu Zemanovou, Julku Neumannovou, Pavla Taussiga, Blanku Kovaříkovou a Josefa Zímu.
-
Pavel Taussig: Film Pyšná princezna měl mít pokračování s pracovním názvem Pyšná princezna královno
„V knížce Český biják jsem sepsal historii známých i méně známých českých filmů. Popsána je zde geneze obsazování herců do jednotlivých rolí i zásahy tehdejší cenzury.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.