Projekt Českobratrské církve evangelické na pomoc stále nesvobodné Kubě

Ve čtvrtek 24. 3. prošel Brnem průvod bíle oděných lidí s bílými deštníky požadujících osvobození dvou stovek kubánských politických vězňů. Akci pořádala Českobratrská církev evangelická s cílem podpořit kubánské opozičního hnutí „Damas de blanco - Dámy v bílém“, hnutí matek, manželek a sester vězněných disidentů. Za vězně i jejich rodiny se také v brněnském Červeném kostele konala ekumenická bohoslužba, které se zúčastnili zástupci všech nejpočetnějších českých křesťanských církví.

O politické situaci na Kubě, kde je podle Amnesty International kvůli nesouhlasu s castrovským režimem vězněno ke dvěma stovkám lidí, o aktivitách českých křesťanů za politické osvobození Kuby a o konkrétní hmotné pomoci jejich rodinám hovoří členové Komise pro Kubu Synodní rady Českobratrské církve evangelické Peter Morée a Jitka Klubalová.

autor: Lenka Svobodová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.