Pro Jana Moláčka je hudba relax. „Je to něco jiného, než co dělám v práci“
Novinář a reportér, který pracoval jako stálý zpravodaj v Berlíně, Moskvě a Vídni. Nejen to je Jan Moláček, známý z televizních obrazovek.
Ve volných chvílích se věnuje hudbě. Je vynikajícím banjistou a kytaristou, který má rád bluegrass. „Rád jsem od dětství hrál na kytaru. Pak k tomu přibyly další nástroje. Pro mě je to hlavně relax, protože je to něco jiného, než to, co dělám v práci. Nikdy jsem nebyl schopen přijít z televizní střižny a pustit si film. Měl jsem dost obrazovky. Teď je něco podobného s četbou,“ usmívá se Jan Moláček.
I v Moskvě mají rádi bluegass
Banjo nepustil z ruky ani během svého pobytu v Moskvě. „Dokonce jsem tam našel lidi, kteří se taky zajímali o bluegrass, a hráli jsme spolu!“ Vlastní kapelu nemá. „Je to náročný závazek. Za druhé beru v úvahu svoje hudební kvality, ačkoli o nich mluvíš lichotivě…“, prohlásil novinář v Blízkých setkáních s Jiřím Holoubkem.
Která města má rád? Je brněnským patriotem? Jaká je práce televizního zpravodaje? Sžívaly se jeho děti složitě s cizím prostředím? Umí se v zahraničí rozhlížet jen jako turista?
Související
-
Jakub Szántó: Návrat z Blízkého východu do Česka přináší nové výzvy i překážky
O prázdninách se vrátil z novinářské mise na Blízkém východě. Novinář a držitel Ceny Ferdinanda Peroutky si tak musí opět zvykat na život v Česku. Jedná se o velký rozdíl?
-
Tomáš Etzler: Odposlouchávání, zpomalování internetu, 23 zatčení. Takhle vypadá zastrašování v Číně
Roky působil jako televizní reportér v Číně. Vydržel tam i permanentní obtěžování úřadů. „Zahraniční novináře tam nemají rádi,“ vysvětluje v Blízkých setkáních.
-
Amerika je fascinující i krutá. Málo si vážíme života u nás, uvažuje novinářka Jana LeBlanc
Po letech v USA se ocitla v Turecku. Jak se žije v odlišném kulturním prostředí a o čem je její nová kniha Moje bejby Amerika, si Jana LeBlanc povídala se Stáňou Lekešovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.