Přísný otec ho oblíkal jako panenku. Skončil se srdcem na cucky. Příběhy slavných: Milan Chladil

29. červenec 2016

O životě rychlém a krátkém v 5 samostatných audiích uvnitř článku.

Temperamentní Moravák, posedlý jakýmkoli sportem. Nejvíc fotbalem. Narodil se jako jedináček za první republiky a přísný tatínek, krejčovský mistr, ho oblíkal jako panenku. Ještě za války prodělal silnou revmatickou horečku a pohyboval se na hranici smrti. Zdálo se, že bez následků. Fotbal hrál dál.

Zpěvák-bedňák-student

Hudební svět ho objevil v roce 1954. V brněnské kavárně ho slyšeli zpívat s kapelou Erika Knirsche a hned dostal první angažmá. V Praze. Peněz neměl hodně, takže každý večer zpíval, dělal bedňáka a k tomu studoval na pražské konzervatoři. První jeho hit byla Granada.

Cesta na Vlachův Olymp

A tehdy si ho všiml i jeho idol Karel Vlach. Průlom ale přišel až s příchodem Yvetty Simonové do Vlachova orchestru a jejich duetem O nás dvou už Goethe psal. Ženy obdivovaly Milana, muži Yvettu. Chladil byl v té době ženatý. S Aninkou a dcerou Alexandrou žili ve stejném věžáku, kde bydlel i Vlach s Yvettou.


Účinkují: Miroslav Hanuš a Klára Sedláčková-Oltová
Napsala: Jana Soprová
Režie: Bela Schenková
Natočeno v roce 2016. Premiéra

Co měli s Yvettou?

Milan Chladil zůstal navždy klukem. Miloval legrácky, sršel energií. Se všemi si hned tykal nebo vběhnul do kuchyně, kde laškoval s kuchařkami. Ne tak s Yvettou. Asi spolu opravdu nic neměli, proto jim to mohlo fungovat. Největší popularitu měli v 60. a na začátku 70. let. Jejich písničky nebyly konfliktní, nikomu nevadily.

Puklo mu srdce

Milan byl i dobrý manažer, Yvettu vláčel po celé republice. Dokázal zprostředkovat cokoli, vyjít s kýmkoli. Žil tak intenzivně, že všechny zaskočila jeho smrt. V červnu 1984 vyjel autem z turné do Prahy, ale cestou mu doslova puklo srdce. Lékaři se prý hodně divili, že s takto nemocným srdcem vůbec mohl žít.

autoři: lup , Jana Soprová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...