Přišli kouzelníci po Harrym Potterovi o své kouzlo? Fejeton vášnivé čtenářky

31. červenec 2016

Uveřejňujeme k 36. narozeninám Harryho Pottera a 51. narozeninám jeho „maminky“.

J. K. Rawlingová se narodila 31. července 1965. O 15 let později ve stejný den dala život i Harrymu Potterovi. Od té doby knihkupectví zachvátily fantasy ságy na jedno brdo. S Harry Potterem přišli kouzelníci o své kouzlo a se Stmíváním přišel soumrak inteligentní četby.

Co se stane po 50 odstínech šedi? „Šest set stran o sexu s jedním partnerem?“ To by nezvládl ani markýz de Sade,“ rozohňuje se Sára Zeithammerová ve fejetonu V knihkupectví.

O autorce

Sára Zeithammerová je mladá autorka ověnčená cenami z nejrůznějších literárních soutěží. Už v roce 2008 obsadila 4. místo v literární soutěži v angličtině The IMPAC Czech Young Writers Award. Vyhrála 1. místo v literární soutěži Necronomicon 2012 za svou „drsnou povídku“ Kyanidové rohlíčky anebo 1. místo v literární soutěži SP USA 2014.

autor: rota
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.