Přímý přenos finále Zlatého Ámose 2014

28. březen 2014
Zlatý Ámos 2013 a jeho vítězka Růžena Hlůšková ze ZŠ Kunovice

Anketa o nejoblíbenějšího učitele ČR ve videostreamu nebo i ve vysílání Dvojky.

Ámosovská koruna je zatím na Základní škole v Kunovicích, kde o ni pečuje Zlatá Ámoska 2013 Růžena Hlůšková. V pátek 28. března ji bude muset předat svému nástupci.

Může to být Gabriela Bajková ze ZŠ Mládeže ve Znojmě, Václav Dycka ze ZŠ U Stadionu v Litoměřicích, Ivanka Hájková z Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově, Jitka Knížková ze ZŠ Šumava v Jablonci nad Nisou, Ivana Smoláková z 34. ZŠ v Plzni nebo Zdeněk Štěpánek z Gymnázia Elgartova v Brně.

Čtěte také

Finalisty a jejich žáky čeká ve finále několik soutěžních úkolů. Musí předvést krátké společné vystoupení se svými žáky a zároveň svým samostatným vystoupením zaujmout porotu a diváky.

Soutěže končí v 16:00 a pak poroty rozhodnou. Dospělá porota uděluje titul Zlatý Ámos 2014. Dětská porota, složená ze zástupců škol finalistů, uděluje titul Dětský Ámos 2014. Prostřednictvím SMS můžete i vy zasáhnout do volby Ámose sympaťáka 2014 (pravidla zde).

Sledujte od 14:00 živý videostreaming zde na webu nebo od 16:00 poslouchejte debatu s vítězem ve vysílání na Dvojce.

Slavnostní korunovace všech vítězů pak proběhne tradičně o den později, v sobotu 29. března na Kantorském bále v Národním domě na Smíchově. A tady budou ještě vyhlášeny výsledky soutěže o nejoblíbenějšího učitele fyziky a chemie.

Spustit audio
autor: Slávek Hrzal