Příběh kukuřičných lupínků. Jak zapomenuté vločky na sporáku dobyly svět

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Corn flakes

Historie někdy píše velmi úsměvné příběhy. A jeden takový se váže i ke kukuřičným lupínkům, bez kterých si miliony lidí po celém světě nedokáží představit svou snídani. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky, v mujRozhlas a v podcastových aplikacích. Napsal Vedran Kovačevič.

Za vším stojí touha po střídmějším způsobu životu a zapomenuté vločky na sporáku. Vynález kukuřičných lupínků se datuje k roku 1896. Bratři Will Keith a John Harvey Kelloggové tehdy usilovali o to, aby střídmostí a vegetariánskou stravou zbavili lidstvo hříchů. Kráčeli totiž ve stopách svého otce, který byl pravověrný člen Církve adventistů sedmého dne.

Místo pšenice sáhli po kukuřici

Měli za to, že za většinu nemocí může střevní mikroflóra, protože bakterie produkují toxiny, které ničí lidský organismus. Naděje vkládal rodinný klan do pšenice. ‚Zázrak‘ se jim zjevil před očima, když jednou nechali dlouho uvařenou pšenici na vzduchu.

Pšenice totiž ztvrdla a změnila se v lupínky. Nezbylo tak nic jiného, než onen zázrak upéct. A objev byl na světě. Když se ukázalo, že je pšenice výrobně nákladnější, a navíc dlouho trvá, než se uvaří, sáhli bratři Kelloggové po kukuřici. Patent na výrobu tradičních corn flakes získali 14. dubna 1896.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit instituci i architektonickému skvostu na Václavském náměstí v Praze.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související