Před 35 lety v Černobylu bojovali proti neviditelnému zabijákovi

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Procházka Černobylem
0:00
/
0:00

Příroda byla v rozpuku, lidé napěchovali ledničky jídlem a těšili se na slunečný víkend. Pak se ale ozvaly dvě mohutné rány. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas. Napsala Helena Syrovátková.

Bouřka to nebyla. To, co následovalo, neměl v plánu nikdo z 50 000 obyvatel moderního města. V kalendáři bylo datum 26. dubna 1986.

To město se jmenovalo Pripjať a ony osudné rány se ozvaly z nedalekého Černobylu. Tisíce lidí se staly součástí největší jaderné havárie v dějinách lidstva, která ovlivňuje naše životy dodnes.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit monumentálním obrazům, které zachycují významné momenty z dějin Slovanů.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související