O pořadu Povídka

Kratší dramatizovaná četba z povídkové tvorby našich i světových autorů. Na pomezí audioknihy a rozhlasové hry.

Jednoduchý děj, neměnný charakter postav a výrazná pointa. To jsou atributy, které spojují povídku rozhlasovou s tou literární.

Žánrově se pořad zaměřuje na krátkou detektivku, krimi, humoristickou povídku nebo s jednoduchý sci-fi příběh. Důležitý je na konci lehký úsměv anebo i sebeironické poznání, že sem tam máme s postavami ledacos společného.

Po odvysílání najdete povídky také k on-line poslechu na webu. Pořady jsou ale autorsky chráněné, a tak mohou být zveřejněny pouze týden. Kdy a jak dlouho tam konkrétní povídku najdete, zjistíte v sekci Rozhlasové hry.

Dramaturgie:
Ludvík Němec

Historie:
Povídková literatura v podobě rozhlasových adaptací vznikla teprve nedávno, v roce 2011. Audiozáznamy pořadu vkládáme po odvysílání do iRadia k on-line poslechu. Jsou tam ale jen týden.

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Další pořady

 • Ranní Dvojka

  Dokonce i všednodenní ráno vás může bavit. Postará se o to Dalibor Gondík se svým týmem. 

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • eRko

  Magazín o Českém rozhlase. Novinky z vysílání, zajímavosti ze zákulisí, rozhovory se zajímavými lidmi i soutěž o ceny. Moderuje Jan Kovařík.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.