„Potřebuji se koncentrovat, při hudbě spíš trpím.“ Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec u Jana Čenského

6. únor 2022

Sport dá do života disciplínu. Někdy se nechce, ale na trénink se musí, přiznává bývalá tenistka Lucie Šafářová, která přišla do studia s manželem Tomášem Plekancem, který hraje hokej za Kladno.

„Já jsem dělala gymnastiku a tenis. Mým vzorem byla sestra Veronika, která je starší o deset let,“ přiblížila své začátky Lucie Šafářová. Tomáš Plekanec začínal rovnou s hokejem. A jak vzpomíná na své působení v Montrealu? „Montreal je pro hokej skvělé místo. Město hokejem žije.“ Jeho trofeje má vystavené maminka. Která je na nejvyšším místě? „Cením si tisíc zápasů za Montreal a tisíc zápasů v NHL, stříbro a bronz s nároďákem.“

V autě poslouchám audioknihy

Hokejový útočník Tomáš Plekanec v dresu kladenských Rytířů

Jak se koncentrují před zápasem? Mají nějaký rituál? „Někdo má rád hudbu, ale já spíš potřebuji chvilku pro sebe a zkoncentrovat se,“ říká Lucie Šafářová. A podobně to má i Tomáš Plekanec. „Nám hraje hudba v kabině. Já u toho spíš trpím.“

V závěrečném kvízu na sebe Tomáš Plekanec prozradil, že teď moc nečte, ale v autě poslouchá audio knížky. Kromě hokeje má rád tenis a fotbal. Líbí se mu severské země Švédsko a Finsko, ale i letní destinace jako Řecko, Španělsko a Madeira. Prozradil i své kladné a záporné vlastnosti. Je trpělivý a prý tvrdohlavý, i když si to sám nemyslí. A jeho nejoblíběnějším jídlem je steak.

Jak si Tomáš poradí při hlídání dětí? Jak vzpomínají na olympiádu? Je těžké najít v tenisu parťačku do dvojice? Jak pomáhají v rámci nadace Radost dětem?

autoři: Jan Čenský , zk
Spustit audio

Související