Postavy svých knih přestávám v určité chvíli ovládat, přiznává spisovatelka Radka Třeštíková

18. listopad 2021

Chystá sedmou knihu Tajemství a řadí ji mezi své dosud nejnáročnější. „I když nevím. Pokaždé, když dopíšu knihu, tak se cítím vyčerpaná,“ uvažuje v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Tentokrát asi v té obsáhlosti, protože to musíš v hlavě všechno udržet,“ zamýšlí se dál. „Trvám na tom, že si nedělám žádné poznámky a dokonce jsem neměla jedinou ani u této pětisetstránkové.“

Radka Třeštíková a moderátorka Tereza Kostková

Děj se odehrává v horské chatě a postavy se věnují lezení. „Je to paradoxní, protože o tom nevím nic. Chtěla jsem původně napsat knihu z právnického prostředí, které je mi blízké, ale najednou byli všichni na horách a právník tam nebyl žádný,“ směje se.

„Chtěla jsem své postavy vytáhnout s města. A najednou začali lézt. Já je v určité chvíli přestávám ovládat, tak jsem je nechala,“ krčí s úsměvem rameny.  

Jak se pracovně jmenovala její nová kniha? Je v knize odhaleno tajemství? Co si myslí o tajemství? V čem vidí štěstí?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.