Poslední stránky z deníku jedné ženy. Kriminální příběh o láskách a neláskách krásné vdovy

7. květen 2023

Mrtvý manžel, dva milenci, jedna žena. Kam až může vést láska a žárlivost? Poslechněte si dramatizaci povídky ruského klasika Valerije Brjusova s Jitkou Asterovou, Oldřichem Navrátilem a Lukášem Hlavicou. Na své si přijdou příznivci kriminálního žánru i ti, kdo dávají přednost dramatu vášní, ale také stoupenci teskné grotesky a všichni, se kterými rezonuje téma svobody.

Dramatizace: Roman Císař
Účinkují: Oldřich Navrátil, Jitka Asterová, Lucie Matoušková, Tereza Bebarová, Aleš Balda, Lukáš Hlavica, Marek Matějka, Jiří Zahajský a Květa Fialová
Napsal: Valerij Brjusov
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Marcela Pittermannová
Režie: Otakar Kosek
Natočeno: 1999
Klavírní improvizace na motivy preludií Alexandra Skrjabina hrál Petr Mandel.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.