Poslechněte si unikátní rozhlasovou hru a dokumenty Dvojky oceněné na Prix Bohemia Radio

10. říjen 2016

Ve středu 5. října skončil v Olomouci 32. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. A dalo by se říci, že skončil výrazným úspěchem Českého rozhlasu Dvojky, protože oba vítězné pořady v posledních kategoriích Drama a Dokument měly premiéru právě na Dvojce.

V kategorii dramatických pořadů zvítězila rozhlasová hra Zuzy Ferenczové Problém (Vyskočit z kůže), kterou mohli posluchači Dvojky slyšet v premiéře 17. listopadu 2015. Její reprízu poslouchejte v sobotu 15. října 2016 od 13:05 anebo pak ještě týden po odvysílání na web Hry a četba.

V kategorii rozhlasových dokumentů udělila mezinárodní porota hned dvě první místa:

  • dokumentu Jana Hanáka Diptych, ve kterém citlivý a otevřený dialog o životě a smrti přerůstá v meditativní metaforu základních otázek, dotýkajících se každého člověka
  • dokumentu Dominika Mačase Dobyvatel ztracené krásy (cyklus Dobrá vůle), který je atraktivním zvukovým portrétem svérázného pábitele, v mnohém se podobajícího postavám z knih Bohumila Hrabala

Podívejte se na záznam závěrečného slavnostního večera Prix Bohemia Radio 2016

autor: Libor Vacek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.