Pořád vyhledávám nové výzvy. Moji kolegové z toho jsou mnohdy nervózní, přiznává producent Michal Kocourek
Byl dětskou filmovou hvězdou, dnes provozuje tři divadla. „Nikdy jsem se za to neproklínal. Každé otevření nové scény provázela spousta problémů, ale měl jsem vždycky kliku a dokázal se obklopit kolegy, kteří cítili můj tah a dodnes mi pomáhají,“ tvrdí producent. Doběhl na vrchol Kilimandžára? Kolik filmů natočil a proč se rozhodl nevěnovat se dál herectví? Jaký byl po letech jeho návrat na plac? V čem je síla písní Hany Zagorové? Proč rád vzpomíná na setkání s Mekym Žbirkou?
Kolektiv, který ho obklopuje, považuje za jeden díl úspěchu. „Říkám tomu, že skládám puzzle. Mým úkolem je vytvořit obraz a dosadit do něj ty správné dílky, ať už to jsou kolegové, herci nebo inscenace, které pak ten výsledek vytvoří,“ vysvětluje Michal Kocourek.
Dříme v něm pořád neklid. „Pořád vyhledávám nové a nové výzvy. Je to spojené s tím, že rád lezu po vysokých horách. Pro mě je to výzva dojít k nějakému cíli a já to přirovnávám ke svým další a dalším plánům. Jeden skončí a já mám pocit, že bych se měl posunout dál. A vymýšlím další. Moji kolegové jsou z toho mnohdy nervózní,“ usmívá se Michal Kocourek v Blízkých setkáních.
Související
-
Klid pomáhá, tréma motivuje, ví už herečka Klára Issová, pro kterou konzervatoří studium neskončilo
„Nejdůležitější je příprava. Alespoň já to tak mám. Čtu pořád dokola scénář a pokaždé mě k té roli něco napadne,“ popisuje herečka, která se v herectví stále vzdělává.
-
Toužila jsem si zahrát nějakou dobovku, svěřuje se herečka Marika Šoposká, jedna z postav filmu Vlny
Hraje ve filmu, který popisuje atmosféru v Českém rozhlase v období pražského jara a okupace v roce 1968. „Pro mě to bylo moc zajímavé,“ popisuje herečka.
-
Byla bych vděčná za roli, kde bych si mohla hrábnout do duše, přeje si herečka Zlata Adamovská
Má za sebou velké role jako Janu z Arcu či Marketu Lazarovou. „Považovala jsem si toho. Vždycky jsem byla překvapená, že si mě někdo vybral,“ zdůrazňuje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.