,Pořád máme problém o duševním zdraví hovořit, připomíná neurovědkyně Marie Salomonová, zakladatelka organizace Nevypusť duši
Proč je duševní onemocnění stále trochu tabu? Proč by měla být péče o duševně nemocného multidisciplinární? Co pro něho může udělat farář, sociální pracovník nebo nutriční terapeutka?
Co všechno má vliv na naše duševní zdraví? Proč by lidé s duševním onemocněním měli být sami k sobě laskaví? Co se lidé dovědí v kurzech, které pořádá organizace Nevypusť duši? Existuje něco jako preventivní prohlídky duševního zdraví? Jak posílit svoji duševní odolnost? Moderuje sestra Angelika.
Související
-
Host: Renáta Androvičová, neurovědkyně, sexuoložka
Jak se proměňuje naše intimní chování v čase a jak ho změnil covid? Patří česká sexuologie pořád mezi nejprogresivnější na světě? Moderuje Zuzana Vlčková.
-
Psychologové čekají po covidu vlnu duševních poruch, říká o důsledcích distanční výuky neurovědkyně
Do 14 let věku se projeví přibližně polovina duševních poruch. Do 24 let další čtvrtina. Významnou roli ve vyhledání vhodné pomoci hrají i vrstevníci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.
Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby


Citlivý člověk
Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.