Pomsta prince Windischgrätze. Falešnými bankovkami chtěl ochromit svět

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rakousko-uherské peníze

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Proč chtěl vnuk muže, který utopil v krvi pražské červnové povstání v roce 1848 rozvrátit Evropu? Jaká pomsta ho vedla? Stanislav Motl na stopě skryté války.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Magdalena Šorelová
Zvukový mistr: Dominik Budil
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Premiéra: 29. 11. 2021

Jeho dědeček, Alfréd Windischgrätz, utopil v krvi pražské červnové povstání roku 1848. Vnuk si dal za cíl zničit vítěze první světové války. Včetně nově vzniklých států, tedy i Československa. Na rozdíl od svého dědečka nepotřeboval jediné dělo, jediného vojáka.

Jeho plán byl zdánlivě prostý, ale geniální. Zaplavit nenáviděné země obrovským množstvím falešných bankovek. Příběh této skryté války je hlavně příběhem jejího strůjce. Muže mnoha tváří. Jmenoval se Ludwig Windischgrätz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová