Polední minutky Haliny Pawlowské

31. prosinec 2020

Ať už jdete jen po tom nejlepším masíčku nebo chcete být řádně naměkko, zařídí to originální postřehy „z kuchyně“ Haliny Pawlowské. Má na ně každý všední den v poledne právě jenom tu minutku.

„Dej mi minutku“ je věta, kterou strašně ráda používám. Používám taky minutku v kuchyni, odměřovač času, když vařím vajíčka naměkko, která miluju se sýrem. A můj otec, kdykoli jsme šli někam do restaurace, tak ho nezajímaly hotovky, ale šel vždycky po dobrém masíčku, po minutkách. Právě minutku jsem získala od Dvojky, abych se s vámi podělila o své postřehy. Uslyšíte mě v Pokračování za chvilku, minutku.

Poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každý všední den po 12:00. Každý díl najdete po odvysílání na stránce pořadu nebo na portálu a v aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.